Faydalı Bilgiler

Klima Bakımı Neden Önemlidir?

Özellikle iş yerlerinde, evlerde, mağazalarda, alışveriş merkezlerinde ve bunun gibi iklimlendirme ihtiyacı duyulan yerlerde olmazsa olmaz cihazların başında klima gelmektedir. Tüm teknolojik ciharlar gibi klimalarında bakımları düzenli olarak yapılmadığı takdirde hem performans düşüşleri hem de bazı teknik sorunlar meydana gelmektedir. Bu sorunların yaşanmaması için klima bakımı neden önemlidir? Sorusunun cevabını sizlere atek servis olarak açıklayacağız.

Klima Bakımı

Klima Bakımı Neden Düzenli Şekilde Yapılmalıdır?

Klimaların çoğunlukla yazın, kışın ve yılın her döneminde iyi bir performans sergileyebilmesi için düzenli olarak temizlenmesi ve bakımlarının yapılması gereklidir. Klima bakımının önemi konusuna ilişkin bu anlamda verilebilecek bir çok örnek ve yanıt bulunmaktadır. Düzenli olarak klima bakımı yapılmamasının insan sağlığı üzerinde ki etkileri Amerika’ da Washington üniversitesinde araştırılmış ve araştırmalar neticesinde düzenli klima bakımı yaptırmayan insanların aslım ve bunun gibi nefes zorluğu çektirecek hastalıklara daha yatkın olduğu bulunmuştur. İnsan sağlığı konusuna ek olarak klima sağlığı da düzenli bakım yaptırılmayan klimalarda azalmakta ve klimanızın kullanım ömrü de büyük oranda azalmaktadır. Düzenli olarak bakım yapılan klimaların kullanım ömrünün 5 ila 10 yıl arasında da arttığı yapılan araştırmalar neticesinde kanıtlanmıştır.

Klima Bakımı Kimler Tarafından Yapılmalıdır?

Klima bakımı profesyonel biçimde yapılmadığı taktirde klimanız için büyük sorunlar doğurabilir. Klimalarınızın bakımı profesyonel ve işinin ehli ekipler tarafından yapılmalı ek olarak ekiplerin gerekli ekipmanlara sahip olması gerekmektedir. Bakım gerekli şekilde yapılmadığında klimalarınız için bozulmalara, ısıtma ve soğutma gibi işlevleri düzgün bir performans ile sunamamaya başlar.

Atek Servisi Neden Tercih Etmelisiniz?

Atek servis 10 yılı aşkın iş deneyimi, profesyonel kadrosu ve en son teknoloji ekipmanları ile kendini kanıtlamış bir servis, bakım firmasıdır. Firma olarak önceliğimiz %100 müşteri memnuniyeti olmak ile birlikte şu ana kadar olumsuz tek bir müşteri geri dönüşü almamıştır. İstanbul’un en iyi klima servisi olmak ile birlikte en hızlı klima servisi olarak bilinen atek servis gün içerisinde alınan servis randevularına aynı gün içerisinde çözüme kavuşturmaktadır.

Klima Bakımı

Arızalanmaların Önüne Geçin!

Yaz ve kış aylarının korkulu rüyası klima bozulmalarıdır. Klima arızalanmalarının önüne geçmek ve daha etkin, yüksek performans sağlamak için bakım yaptırmak günümüzde olmaz ise olmaz hale gelmiştir. Unutulmamalıdır ki klima arızalanmalarının önüne geçilmesinin tek yolu düzenli bir şekilde klima bakımı yaptırmak ve en önemlisi ise bu bakımı profesyonel ekiplerden destek alarak yapmaktır.

5 Madde İle Klima Bakımının Önemi

  1. Daha temiz, daha solunabilir bir havada yaşamak ve rahat bir uyku çekmek istiyorsanız klima bakımı olmazsa olmazdır.
  2. Klima bakımı hem çocuklarınız hem de bebeklerinizin sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Unutulmamalıdır ki klima bakımı düzgün yapılmamış klimalar hem çocuklarınız için gelecekte kronik hastalıklara sebep olacak hem de sizler için çeşitli hastalıklara sebep olabilecektir.
  3. Klima bakımı yaptırmanız klimanızın gereksiz ve istenmeyen zamanlarda arızalanmasının önüne geçmektedir.
  4. Klimalar için bakım sağlığın dışında ek olarak enerji tasarrufu da demektir. bu açıdan bakıldığında klima bakımı yaptırmak para israfı değil para uzun vadeli bir tasarruf planı da demektir.
  5. Periyodik olarak yaptırdığınız bakımlar klimanızın ömrünü arttıracaktır.

İlgili Yazıları İnceleyin;

  1. Pendik klima servisi
  2. Suadiye klima servisi
  3. Koşuyolu klima servisi
  4. Hasanpaşa klima servisi
  5. Acarkent klima servisi

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button