Faydalı Bilgiler

Klima Bakımı Nedir?

atekklimaservisi

Klima Bakımı Atek Servis

Klima Bakımı Nedir?

Klima Bakımı Nedir ? Elektronik cihazların veriminin artırılması için belirli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bakımı konusunda hassas davranılması gereken cihazlardan biri de klimalardır. Klima bakımı denildiğinde kast edilen şey; temizlik işleminden daha çok, cihazın belirli noktalarının kontrol edilmesi ve kullanıcının erişemediği yerlerdeki filtrelerin temizlik ve bakımının yapılmasıdır. Yapılacak olan bakımla sağlığınızı korumanın yanı sıra; oluşabilecek daha büyük maddi zararlarında önüne geçmektedir.

            Klima Bakımının Faydaları Nelerdir?

İster ev ortamları için kullanılıyor olsun, isterse ofisler ve büyük mağazalar için kullanılıyor olsun, yılda en az 1 kere bakımı yapılması gerekmektedir. Atek Servis olarak bakım faydalarına kısaca değinmek istiyoruz.

  • Düzenli olarak bakımı yapılan klimalarda kötü koku oluşumunun önüne geçilmiş olur.
  • Kapalı alanlarda kullanıldığı için bakımın aksatılması, oluşabilecek bulaşıcı hastalıklara zemin hazırlamaktadır. Düzenli bakımı yapılan cihazlar sayesinde, ortamdaki negatif iyonlar temizlenmiş ve daha sağlıklı bir hava atmosferi oluşturulmuş olunur.
  • Henüz arıza vermemiş fakat sorun yaratabilecek olan parçaların bilgisi kullanıcıya verilerek, ileride oluşabilecek daha büyük bir arızanın önüne geçilmiş olunur.
  • Bakımla birlikte elektrik harcamasında belirgin bir düşüş yaşanır ve dolayısıyla elektrikten tasarruf sağlanmış olunur.
  • Kullanıcının kendi imkanlarıyla erişemeyeceği fakat görünen yüzeylerdeki tozların temizlenmesi sayesinde, daha estetik bir görünüşe ulaşılmış olunur.

Klima Bakımı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cihazınızın bakımı zamanı geldiğini biliyor fakat servis tercihi yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, kesinlikle doğru sayfadasınız.

  • İlk olarak dikkat edilmesi gereken konu, servis hizmeti alınacak kurumun bu işte ne kadar tecrübesi olduğunu araştırmak olmalıdır. Hakkımızda Atek Servis olarak yıllardır bu alanda verdiğimiz hizmet ve müşteri memnuniyetiyle sektördeki yerimizi her geçen gün sağlamlaştırmaya devam etmekteyiz.
  • Firmanın kalitesi kadar, cihazlar için kullanılacak olan ilaçların da kalitesi oldukça büyük önem taşımaktadır. Gereğinden az ilaç kullanıldığında bakım eksik kalacağı gibi, gereğinden fazla kullanılan ilaç sonucunda alerjik reaksiyonlar görülebilmektedir. Bu sebeple firmanın çalıştırdığı teknisyenlerin de alanında uzman kişiler olması gerekmektedir.
  • Klimanın sprit, salon tipi veya kaset tipi olması bakımında bir değişikliğe yol açmamaktadır. Buna karşın her cihazın uzmanlığı farklıdı . Bu sebeple bakım için teknisyen çağırdığınızda, klima tipini ve boyutunu söylemeyi unutmayınız.
  • Klima bakım fiyatları ürünün modeline göre değişmektedir. Bütçe elbette önemlidir. Fakat servis tercihi yaparken fiyattan daha ziyade, servis sonrası destek ve işlem kalitesi önemli olmalıdır. Aksi taktirde bu bakım size çok daha pahalıya mal olabileceğini unutmamalısınız.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button