Faydalı Bilgiler

Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Sağlanır ?

Doğalgaz tasarrufu nasıl yapılır.

Artan zamlarla birlikte en çok araştırılan konuların başında doğalgaz tasarrufu nasıl sağlanır? Sorusu gelmektedir. Atek Servis olarak sizler için nasıl tasarruf sağlayacağınıza dair bilgilerimizi paylaşmak istedik.

Doğalgaz Tasarrufu Sağlam

ak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  • Öncelikle evden çıktığınız zamanlarda kombiyi kapatmak doğru bilinen yanlışlar arasında en başta gösterebileceğimiz konulardandır. En azından sadece kısıp, ASLA tamamen kapatmamak gerekir. Çünkü soğuyan bir mekânı yeniden ısıtmaya çalışmak, kombinin normalden çok daha fazla yakıt sarf etmesine sebep olacaktır.
  • Sıcak suyu ısı ayarını yüksek derecede değil, soğutmadan kullanabileceğiniz dereceye çekmek hem yakıt tasarrufuna sebep olacak hem de cihazın fazla yorulmasının önüne geçerek kullanım ömrün uzatacaktır.
  • Hemen herkesin bildiği fakat uygulamada zorlandığı konulardan biri olan peteklerin üstünü kapatmamak da tasarruf maddeleri arasındadır. Özellikle çamaşır kurutmak için peteklerin üstünün örtülmesi ciddi ısı kaybına yol açmaktadır. Bunun yerine peteğin ön yüzüne sandalye gibi bir gereç çekip ona asmak daha uygun olacaktır.
  • Kombi yıllık bakımı ise her yıl mutlaka yaptırılması gerekmektedir. Bu işlem hem cihazınızdan maksimum verim almanızı ve kullanım ömrünü artırmanızı sağlayacak, hem de gelen yakıtın verimli bir şekilde kullanılıp çiğ gaz olarak atılmasının önüne geçecektir.
  • Petek bakımı yaptırmak ise iki veya en fazla üç yılda bir kere yapılması gereken bir işlemdir. Bu işlemle radyatörlerin altında biriken tortular temizlenecek ve kombinin tam verimini almanızı sağlayacaktır. Bu da doğalgaz tasarrufunda önemli rol oynamaktadır.

Yukarıda saydığımız teknik servis gerektiren işlerde mutlaka kurumsal bir firmayla çalışmanızı öneririz. Aksi takdirde yarardan çok zarar sağlayacaktır. Atek Servis konusunda uzman bir kadroyla çalışmakta ve sunulan hizmetin takibini yapmaktadır. Alabileceğiniz en kaliteli hizmeti en makul fiyatlarla sunduğumuzun garantisini veriyoruz.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button