Faydalı Bilgiler

Klima Neden Buzlanma Yapar

 

Havaların yavaş yavaş ısınması ile birlikte klimalar çalıştırılmaya başlandı. Devreye alınan cihazlar da bazı arızalar görülmektedir. Bunlar dan başlıca olanı kötü koku ve buzlanma sorunlarıdır.

Cihazınızı çalıştırdığınızda kısa süre sonra iç ünitenin buzlanması, cihazınız da gaz eksikliğinin olduğunu yahut bakımsız olduğunu göstermektedir. R-22 Floron Gazlı Cihazlar (bulunduğu ortam değişkenlik gösterir) 60 psi / 4 bar basınç ile doğru mantıkta çalışır. Cihazda ortalama 20 psi/1,5 bar gaz eksikliği olduğunda cihaz iç ünite buzlanma yapar. Bir diğer ortak sorun ise bakımsızlıktır. Sistem deki gazın iç ünite evaporatöründen geçişi esnasında üzerinde bulunduğu yükü atamaması buzlanmaya sebep açar. İç ünite evaporatörü Alüminyumlu yapısı ile havanın soğuk borular üzerinde daha uzun süre kalmasını sağlamaktadır. bu alüminyum kanalların toz ile tıkanması hava geçişini engellemektedir. Bu durum gazın üzerindeki yükü ısıyı atmadan dış ünite kompresörüne geri likit olarak dönmesini sağlar.

Buzlanma sebebi ile cihazınız su akıtır. İç ünite su kanalı yoğuşma sırasında oluşan suyun tahliyesi için tasarlanmıştır. İç ünitenin buzlanması ve defrost sırasında ani buz erime sonucu bu kanal yetersiz kalmaktadır. Bu durumda cihaz kısa süreli su akıtır. Cihazınızın İç Ünitesinden su akıtması bir arıza sonucudur.

Cihazınızın Doğru Mantıkta Çalışması İçin Bakım Şarttır.

Gaz Şarj Veya Bakım Fiyatı İçin 0 216 370 36 32 Teknik Servis Çağrı Merkezimizden Bilgi Alabilirsiniz.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button