Faydalı Bilgiler

Kombi Voltaj Regülatörü Ne İşe Yarar ?

Kombi Arıza
Kombi Servisi

Ülkemizde kullanılan şebeke gerilimi 220V-AC(Alternatif Akım)’dır. Oturduğumuz şehir ve mahallenin trafosundan sağladığı elektrik gerilimini kullanmaktayız.Belirli zamanlarda trafolara fazla yüklenilmesiyle trafolar yetersiz gelmekte ve binalara – dairelerimize gelen voltaj düşmektedir. Bunu dengelemek adına elektrik dağıtım şirketi tarafından trafoların güçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Ancak yinede kesin çözüm olmamakla birlikte voltajlar bulunduğunuz bölgedeki kullanıma göre sürekli değişkenlik göstermektedir.

Evlerimizde kullanılan Elektrikli Ev Aletleri üretim aşamasında 180-220V sabit elektrik gerilimi ile çalışmaya uyarlanmıştır.Kullandığımız cihazların uygun kullanım şartlarını sağlama görevi ise biz tüketicilere düşmektedir.

Kullandığımız cihazlarda(Kombi-Klima-Televizyon-Bilgisayar v.b) uygun çalışma voltajları olmadığında cihazlarda bulunan elektronik devreler belli bir zaman sonra bu değişkenliği kaldıramayabilir ve arızalara yol açabilir.

Elektrikli Cihazların Uygun Çalışma Ortamı Nasıl Sağlanır ?

Piyasada bir çok marka ve model voltaj regülatörleri bulunmaktadır.Eğer maddi imkanınız yeterliyse daire girişine yapılan bir uygulama ile dairenizde kullandığınız tüm Elektrikli Ev Aletlerini voltaj düzensizlikleri ve elektrik gidip gelmelerine karşı koruyabilirsiniz.

Bunun yanı sıra sadece kombiniz için piyasada bulunan benim kullanıp memnun kaldığım Baysallar Marka regülatörü kullanabilir ve kombinizi voltaj düzensizliklerine elektronik kart arızalarına karşı korumuş olursunuz. Sürekli arızalanan elektronik kart masrafınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

 

 

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button