Faydalı Bilgiler

Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Öncelikle klimayı kullanmak istediğiniz alanın metrekare hesabını yaparak kullanılacak ortama uygun bir klima seçmelisiniz.

  • Klimayı hangi amaçla kullanacaksınız ?  Isıtma ve soğutma için kullanacaksanız inverter bir klima tercih etmelisiniz aksi takdirde on/off eski nesil bir cihaz tercih ederseniz kışın soğuk havalarda ısıtma ile ilgili problem yaşayabilirsiniz.İnverter olmayan cihazlar -2 derecenin altında çalışmamaktadır. Sadece soğutma için kullanacaksanız yakıt sarfiyatı sizin için önemli değilse on/off inverter olmayan bir cihazda tercih edebilirsiniz.
  • Alacağınız klimanın fiyatından önce servis ağını araştırmanız gerekmektedir. Herhangi bir problem yaşamanız durumunda ulaşabileceğiniz bir yetkili servisi olduğundan emin olmalısınız.
  • Alacağınız klima modeli ile ilgili internet üzerinden fiyat/yorum araştırması yaparak, alacağınız model de kronik bir arıza olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • Alacağınız klimanın çevreye zararlı olan R22 gazlı olmamasına, R410 gazlı çevre dostu bir klima olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Alacağınız klimanın ses desibelini öğrenmelisiniz, yüksek desibel ses çıkaran cihazlar klima kullanım konforunuzu bozacağından sizi rahatsız edecektir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button