Faydalı Bilgiler

Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Öncelikle klimayı kullanmak istediğiniz alanın metrekare hesabını yaparak kullanılacak ortama uygun bir klima seçmelisiniz.

  • Klimayı hangi amaçla kullanacaksınız ?  Isıtma ve soğutma için kullanacaksanız inverter bir klima tercih etmelisiniz aksi takdirde on/off eski nesil bir cihaz tercih ederseniz kışın soğuk havalarda ısıtma ile ilgili problem yaşayabilirsiniz.İnverter olmayan cihazlar -2 derecenin altında çalışmamaktadır. Sadece soğutma için kullanacaksanız yakıt sarfiyatı sizin için önemli değilse on/off inverter olmayan bir cihazda tercih edebilirsiniz.
  • Alacağınız klimanın fiyatından önce servis ağını araştırmanız gerekmektedir. Herhangi bir problem yaşamanız durumunda ulaşabileceğiniz bir yetkili servisi olduğundan emin olmalısınız.
  • Alacağınız klima modeli ile ilgili internet üzerinden fiyat/yorum araştırması yaparak, alacağınız model de kronik bir arıza olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • Alacağınız klimanın çevreye zararlı olan R22 gazlı olmamasına, R410 gazlı çevre dostu bir klima olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Alacağınız klimanın ses desibelini öğrenmelisiniz, yüksek desibel ses çıkaran cihazlar klima kullanım konforunuzu bozacağından sizi rahatsız edecektir.

Yorum Bırakın