Faydalı Bilgiler

Klima tercihi yapmanın püf noktaları

Gree Yurt Dışı Showroom
Gree Yurt Dışı Showroom

KLİMA TERCİHİ YAPMANIN PÜF NOKTALARI

Klima tercihi yalnızca sıcak havalarda değil, soğuk kış günlerinde ısınma amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Yılın 4 mevsimi kullanıcılarının konforunu sağlamak Klimalar aracılığıyla mümkün olmaktadır. Yaygınlığı gittikçe artan bu ürünler için marka, model ve ebat seçimi ise kafa karışıklığı oluşturmaktadır. Pendik klima satış hizmeti almak için arama motorlarında arama yaptığınızda onlarca marka ve modelle karşılaşmanız oldukça doğaldır. Fakat bu ürünlerin arasından sizin için uygun ürünü seçme konusunda mutlaka yardım almalısınız.

Tercih Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Öncelikle en iyi klima fiyatı en yüksek olan değil; servis hizmeti en yaygın ve en yakın olan marka olduğunu bilmelisiniz. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda ulaşılabilirliği en yüksek olan markanın avantajlarını daha yakından hissedeceksiniz. Servis ağı yaygın olduğu halde muhatap bulamayacağınız markalar asla tercih edilmemelidir.
  • Klimanın kullanacağı alana göre kapasitesi ve görsellik için renk tercihi yapmak mümkündür. Kullanılacak alanın tam ölçüsü bilinmeli ve satış destek ekibine eksiksiz söylenmelidir. Gerekenden daha düşük kapasiteli bir klima, konfor açısından rahatsızlık sağlayacağı gibi, yüksek elektrik faturalarına maruz kalmanızın da önünü açacaktır. Ayrıca ortamda bulunacak kişi sayısı, klima montajının yapılacağı cephe, binanın yalıtım durumu ve klimanın montaj edileceği mekanın hangi katta olduğu da, klimanın tercih edilmesi gereken kapasitesini de etkileyecek özelliklerdendir. Bu ayrıntıları satıcı firma ile görüşmek ve ortak karar almak daha doğru olacaktır.
  • Klima filtreleri konusunda ise daha büyük hassasiyet göstermek gerekmektedir. Sürekli olarak soluduğunuz havanın kalitesi bu filtrelere bağlıdır. Ortamdaki zehirli gazları ve kokuları yakalayan filtre seçenekleri, olduğu gibi Gree klima yetkili servisleri aracılığıyla edineceğiniz G-TECH modelleri ile, ortama nem desteği sağlayabilir ve bitkilerinizde dahi bu etkiyi görebilirsiniz. Ayrıca havada bulunan bakteri ve mantarları engelleyen bu tür filtreleri tercih ederek, olası risklerden de korunmuş olursunuz.
  • Klimanın kullanılacağı ortam sıcaklığı seçim yapmakta önemli bir etkendir. Hava sıcaklığının çok yüksek veya çok düşük olduğu yerlerde seçilmesi gereken klimanın maliyeti kısmen daha yüksek olsa da, uzun vadede düşünüldüğünde, arızalara karşı koruma sağlayacaktır. Atek Servis olarak sizlere ortamınıza en uygun klimayı seçmeye yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Klima fiyatları, seçimleri ne derece etkilemelidir?

  • Elbette işin maddi boyutu ele alınmaktadır. Klima fiyatları seçilecek marka ve modele bağlı olarak değişmekle beraber, ürün boyutuyla da direk orantılıdır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bu ürüne vereceğiniz ücretin bir defaya mahsus olduğunu bilmek ve daha uygun fiyatlarla bir ürün aldığınızda, performans ilişkisini kontrol etmek olmalıdır. Aksi halde anlık kar ettiğinizi düşünürken, uzun vadede çok büyük kayıplar yaşamanız olasıdır.
  • Hizmet alacağınız firmanın kurumsallığı konusu ise; asla es geçilmemesi gereken bir ayrıntıdır.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button