Faydalı Bilgiler Kombi Kullanım Klavuzları

Kombiye Su Nasıl Basılır ? – Doldurma Vanası

Baymak Doldurma Musluğu
Baymak Doldurma Musluğu

Isıtma ve sıcak su ihtiyaçlarımızı karşılayan kombiler, belirli zamanlarda su basıncı çeşitli sebepler ile düşerek kombinin arızaya geçmesine neden olur. Kombinizin markasına göre F10- F01 gibi arızalar vererek kombinin çalışmasını engeller.

Kombiye Nasıl Su Basabilirim ?

Kombinizin markasına ve modeline göre doldurma muslukları farklılık gösterebileceği gibi kombinin altındaki yeride değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak kombinin altından baktığınızda sağ ortada yada en solda mavi veya siyah plastik başlıklı ufak bir vana görürsünüz. Bu vana saat yönünün tersine doğru açılır, saat yönünde kapanır (sola açılır-sağ tarafa doğru çevirdiğinizde kapanır)

Kombi Basıncı Kaç Bar Olmalı ?

Kombiler çalışabilmesi için 1.5 bar su basıncına ihtiyaç duyarlar. Teknik servisler tarafından tavsiye edilen kombi basıncı 1.5 bardır.

Kombinin Suyu Neden Biter ? 

Kombiler kalorifer sistemi çalışma mantığı gereğince kapalı devre çalışan cihazlardır. Bu kapalı devrede tesisat boruları, petekler ve kombiden herhangi birinde ufak bir kaçak olması kombi basıncınızın düşmesine neden olur. Ayrıca kombinizin içinden su akıtması, peteklerinizin vanalarından su damlatması gibi kaçaklarda da kombiniz su eksiltebilir. Yanı sıra sıva altı giden gözle gözükmeyen tesisatlarda dirsek bağlantı kısımlarında ufak kaçaklar olabilir ve bunu farkedemezsiniz. Kaçak miktarı ufaksa herhangi bir kabarma alt kattan belli etme gibi bir durumda olmaz. Sadece kaçak tespiti yaptırarak bulabilirsiniz.

Örnek Olarak Çeşitli Doldurma Musluğu Görselleri ;

 

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button