Gebze

Gebze Petek Temizleme – 0216 370 36 32

petek-temizligi
Termal Isı Ölçer

Peteklerin Kirlenmesine Yol Açan Nedenler

Petekler, kombide ısıtılan şebeke suyunun hareketi ile yaşam alanlarına sıcaklık sağlayan sistemlerin önemli bir parçasıdır. Bu sistemin temelinde istenen sıcaklığa ulaştırılmış olan suyun tüm peteklere ve bir petek içinde de tüm noktalara erişebiliyor olmasıdır. Ancak sistemde kullanılan şebeke suyunun içinde mevcut olan çamur artıkları ve tozlar ile peteklerin yapısından kaynaklanan kireçlenme ve korozyon oluşumları peteklerin kirlenmesine neden olmaktadır. Bu kirlenmeye bağlı olarak petek içinde tortu oluşması da sistemin ısıyı yeterli şekilde yükseltememesi ve dağıtamaması sonucuna yol açmaktadır. Firmamız tarafından ısınma sistemindeki bu ihmale gelmez sorunun ortadan kaldırılması amacıyla Gebze petek temizleme hizmeti verilmektedir.

Petek Nasıl Temizlenir ?

Petek Temizleme Animasyon

Peteklerdeki Kirlenmeye Bağlı Sonuçlar

Şebeke suyuna ya da petekteki korozyona bağlı olarak ortaya çıkan petek kirliliği istenmeyen sonuçlarla karşılaşılmasına neden olmaktadır. Bu olumsuz sonuçlardan ilki ısınma sisteminin performansının düşmesidir. Kombinin ısı seviyesi yükseltilmesine rağmen peteklerin ısısı istenen noktaya gelmiyorsa bunun nedenleri arasında petek kirliliği de aranmalıdır. Kirlenmeye bağlı olarak peteklerde yer yer hiç ısınmama sorunu da gündeme gelebilmektedir. Peteklerin tamamında dolaşması gereken sıcak su, peteğin belirli bölümlerine kir ve tortu engeli dolayısıyla ulaşamamaktadır. Gebze petek temizliği hizmeti sunan firmamızın uygulamaları ile sıcak suyun önündeki engel kaldırılmakta ve sistemin yeniden etkin bir şekilde çalışması temin edilmektedir.

pendik-petek-temizliği

Petek Temizliği İle Tasarruf

Peteklerin Temiz Olmasının Avantajlı Yönleri

Isınma sistemi kurulması ile hedeflenen temel husus serin havaların daha konforlu bir şekilde geçirilmesidir. Petekler temiz olduğunda sistem daha verimli çalışacağından kombide ayarlanan derecedeki suyun eşit şekilde tüm yaşam alanına dağılımı sağlanacak ve yaşam alanı daha çabuk ve etkili bir şekilde ısıtılabilecektir. Ayrıca, Gebze petek temizliği hizmeti vermekte olan firmamız bu uygulama dolayısıyla kombi kullanıcılarına yüzde 30’a varan oranlarda yakıt tasarrufu gerçekleştirme olanağı sunmaktadır. Firmamız tarafından yapılan temizlik sırasında uygun teknolojik olanaklar ve etkili kimyasal temizleyicilerden yararlanılmaktadır. Bu da her yıl düzenli olarak yapılması tavsiye edilen bu işlemin amatör uygulamalara kıyasla daha kısa sürede sonuçlandırılmasına ve uygulama sırasında petek çevresinin kirletilmemesine olanak vermektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button