Üsküdar

Üsküdar Klima Bakımı 0216 370 36 32 | ATEK SERVİS

Atek İklimlendirme olarak 13 yılı aşkın süredir KLİMA sektöründe hizmet vermekteyiz. Verdiğimiz hizmet doğrultusunda oluşan, üstün tecrübeli kadromuz çözümsüz kalındığı iddia edilen arızalı cihazları bile kolaylıkla aşmaktadır.

 

Firma olarak görüşümüz, yıllardır alışa gelmiş servis anlayışından çok daha farklıdır. İklimlendirme görevinde çalışan bir cihazın, önemli olan arıza yaptığında onarımı değildir. Firma olarak prensibimiz sözleşmeli olan müşteri cihazlarımızın arıza yapmamasını sağlamaktır. Çalışan bir sistemin arıza yapmasını önlemek için başlıca alınması gereken önlem bakımdır. En Önemlisi Günümüzde bakım kelimesi klişeleşmiş, bakım adı altında yüzlerce lira ödemeler yapılmış, yapılması şart olan bu eylem gereken önemini kaybetmiştir. Bakımın temel amacı OLASI ARIZA ÖNLEMİDİR.

Detaylı bakımlar kimi zaman cebinizden çıkacak yüzlerce lirayı, kimi zaman olası bir kıvılcımın yangına sebebiyet vermesini önlemektedir. cihazınızın bakım ücretini öğrenmek için 0 216 370 36 32

Bakım Sırasında Yapılması Gerekilen İşlemler

 • İç ünite alt kasa hariç tüm plastik aksam sökülür
 • Basınçlı pompa ile evaporatör ilaçlanır.(Legionella Pneumophila Bakteri Önler)
 • Fan pervanesi sökülerek yıkanır
 • Elektronik kart kuru kontak sprey ile temizlenir
 • Drenaj tableti ile gider yolu açılır
 • Tüm plastik aksam ilaç ile temizlenerek, cihaz toplanır.
 • Dış ünite evaporatör kimyasal ile ilaçlanır. (Hava geçiş kanallarını açar.)
 • Kompresör akım ölçümü yapılır
 • Kondansatör ölçümü yapılır.
 • Gaz basınç değerleri kontrol edilir.
 • Cihaz kumanda kullanımı izah edilerek teslim edilir.

Bu işlemler sırasında tespit edilen arıza yahut gaz eksikliği cihaz sahibine yazılı belge ile bildirilir. Bakım harici yapılacak işlemler ekstra ücrete tabidir.

Adetli Toplu Klima Bakımı 

Kurumsal firmaların vazgeçilmez iklimlendirme sistemi klima dır. Klimalar filtre sistemlerine sahip olması sebebi ile tercih edilen cihazlardır. Toplu çalışma ortamlarında oluşan koku ve toz faktörlerini klima filtre sistemi en minimuma indirebilmektedir. Bu Sebeple Bakım Yapılması Zaruridir.

Ofis ortamlarında bulunan cihazların, evlerinizde bulunan cihazlardan çok daha sık bakıma ihtiyacı vardır. Sık sürede yapılması istenilen bakımın nedeni, daha fazla dış etkenlere maruz kalmasıdır. Etki alanının daha fazla insanı içinde barındırması, tehlikeyi artırmaktadır. Toplu klima bakımlarında yukarıda yazılı olan maddeler aynen uygulanır. Tek fark personellerimiz tarafından cihazların bulunduğu firmaya iklimlendirme cihazları envanter dosyası oluşturulması ve cihazların kodlanmasıdır.

İlk olarak 1976 yılında Philadelphia’da, bir otel odasında ortaya çıkan Lejyoner salgını klima kaynaklı olduğu ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan bu bakterinin nemli ortamlarda hızlı üremesi sebebi ile klima bakımları Amerika da şart koşulmuştur.

 

Bakım sırasında kullandığımız kimyasal ilaç bu bakterinin üremesini ve var olan bakterinin yok olmasını sağlamaktadır.

CİHAZINIZ VE SAĞLIĞINIZ İÇİN CİHAZLARINIZIN BAKIMINI İHMAL ETMEYİNİZ. Üsküdar Klima Bakımı

1 Yorum

 • Firmamızın bakımların da sizi tercih ettiğimiz için çok memnunuz. İşin başında konuşulan, sonunda gerçekleşmiş olarak karşınıza geliyor. Bu yıllardır aradığımız servis özeni. başarılarınızın devamını dilerim.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button