E-Kütüphane

Kombi Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Kombi Bakımı Nedir?

Bosch Kombi Servisi
Bosch Classic Kombi Servisi

src=”https://www.servisusta.com/wp-content/uploads/2018/12/Bosch-Kombi-Servisi.fw_-150×150.png” alt=”Bosch Kombi Arıza” width=”150″ height=”150″ /> Bosch Kombi Servisi[/caption]

Kombi BakımıPendik Kombi Montajı – 0216 370 36 32
Kombi bakımı; cihazların olağan çalışma şekline devam edebilmesi için, belirli aralıklarla yapılması gereken temizlik ve bakım ihtiyacına verilen genel isimdir. Bu işlem kombi arızaya geçmediği sürece bazı kullanıcılar tarafından göz ardı edilmektedir. Fakat kombi bakımı yaptırmanın asıl amaçlarından biri de, oluşabilecek arızaların önüne geçmek veya daha önceden bilip tedbir almaktır.
Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?
1)İlk olarak cihaz kapağı açılmakta ve kombiden ayrılmaktadır. Sonrasında, yanma haznesinde bulunan toz, kurum vb. şeyler temizlenerek, kombinin ateşleme yapmasının önünde bir engel bırakılmamalıdır.
2)Radyatör dönüş filtrelerinin temizliği özenli bir şekilde yapılmalı, suyun rahat geçişi sağlanmalıdır. Aksi halde daha fazla yakıt tüketimi olacağı gibi, cihazın yorulması ve ömrünün kısalması da söz konusu olacaktır.
 Basınç ölçümü yapılıp, genleşme tankında hava eksikliği varsa giderilmelidir. Bu işlemin yapılmaması; kombinin su barında sürekli bir hareketlenmeye sebep olacaktır.
 Son olarak Fan motorunun bakım ve kontrollerinin malıdır. Bu işlem cihazın sessiz ve rahat çalışmasını sağlayacaktır.
 Buji ve iyon çubuklarında bir oksitlenme söz konusu ise giderilmelidir.
Kombi Bakımı Yapılırken Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir?
• Öncelikle evinize gelecek olan teknisyenin güvenilirliği önemlidir. Daha ucuza bakım yaptığını iddia eden, herhangi bir şirkete bağlı olmadan çalışan kişilerden hizmet almak doğru bir karar olmayacaktır. Sonrasında muhatap bulabilmek açısından servis desteği veren firmalarla çalışılmalıdır.
• Teknik ekibin donanımlı olması ve oluşabilecek her türlü arıza ve bakımı hakkında yetkin olması gerekmektedir. Sadece kombinin tozunu alıp bakım yaptığını iddia eden kişilerden uzak durulmalıdır.
• Bakım sırasında kombinin var olan problemleri daha net bir şekilde ortaya çıkmakta ve can ve mal kaybının önüne geçilebilmektedir. Kombilerin patlaması, gaz sızıntısı yapması gibi durumlar daha çok bakımsız cihazlarda görülmektedir. Bu sebeple yılda 1 kere bakı yapılması zorunludur.
Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?
 Atek servis; işinin arkasında durur ve çözüm odaklıdır.
 Yapılan işlemlerde garanti süreleri kullanıcıya bildirilmekte ve o süre içerisinde oluşabilecek aksaklıklarda ücretsiz hizmet vermektedir.
 Sizi tek bir kişinin insiyatifine bırakmaz. Ekip arkadaşları değişse de Atek Servis hizmetine devam etmektedir.
 Kurumsaldır. Fatura kesiminin yanında iş bitiminde yapılan işlemler için kullanıcıya form verilir.
 Sektörde uzun yıllardır hizmet vermesi ve gelişen teknolojiyi yakından takip etmesi sebebiyle sorunun kaynağına kolayca ulaşmaktadır.
 İşinde yetkinliğini kanıtlamış kişilerle çalışmakta ve müşteri memnuniyetini öncelikli tutmaktadır.
Her türlü soru ve sorunlarınız için 02163703632- 02164422702 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button