Klima Kullanım Klavuzları

Klima Kumandası Saat Ayarı Nasıl Yapılır ?

Klima Kumandası Öneçıkan

Saatin Ayarlanması 

”Reset” tuşuna bastığımızda veya uzaktan kumandanızın pilleri yeni takıldığında saati yeniden ayarlamanız gerekmektedir.

Bu durumda yapılması gerekenler ;

 1. Saati ayarlamak için, ”açma/kapama” tuşuna basınız.
 2. Uzaktan kumandanızın kapağını açınız.
 3. ”2ndF” tuşuna basınız ve ekranda ”2ndF” imgesinin gözüktüğünü kontrol ediniz.
 4. ” Zaman arttırma veya zaman azaltma tuşlarından birine basınız.Basılan tuşa bağlı uzaktan kumandanızın göstergesinde beliren saat birer dakika artacak ve azalacaktır.
 5. Bu şekilde istediğiniz zamana eriştiğinizde ”SET” tuşuna basarak belirlediğiniz zamanın hafızaya alınmasını sağlayınız.
 6. Ayarlanan saati değiştirmek için ”Reset” tuşuna basarak, sırasıyla işlemleri tekrarlayınız.

DİKKAT!

Saati ayarlarken a.m(öğleden önce) ve p.m(öğleden sonra) yazılarına dikkat ediniz.Klimanız vereceğiniz program ayarları için uzaktan kumandanın saatini esas alacağı için saatin doğru ayarlanması büyük önem taşımaktadır.

Program Saatinin Ayarlanması

Program saat ayarı, siz evde yokken veya uykudayken, klimanızın otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlar.Uzaktan kumandanızın üzerinde, program saat ayarı ile ilgili beş tuşu bulunmaktadır.

 

Kumanda Saat Ayarı

Kumanda Saat Ayarı

Kumanda Saat Ayarı 2

Kumanda Saat Ayarı 2

 

5 Yorumlar

 • Merhabalar, güzel bir yazı paylaşımı sağlamışsınız. Hem anlamlı hem kalite ve dahası da akıcılıkla beraber sade olmuş bu fazlasıyla hoşuma gitti. İlerleyen süreçlerde başarılarınızın daha da devamını dilerim.

  İyi günler.

 • Gree klima taktırdık kendi otomatik olarak açılıyo ayarını yapamadım bilen varmı acaba teşekkürler

  • Zafer Bey Merhaba

   Kumandanız da Yaptığınız Saat kurulumu cihaz Açılışını Değil Kapanışını Belirler. Cihazınız Sanırım U-Crown Serisi Bu Serimizde Uzaktan Bağlantı Modulü Bulunmaktadır. Bağlantı Yaptığınız Cihaz İle Ayarlar Bölümünden Start Verdiğiniz Saatleri Kapatırsanız Cihazınızın Açılışını engellemiş Olursunuz. Teşekkürler

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button