Faydalı Bilgiler

Yoğuşmalı Kombi Nedir ?

Yoğuşmalı Kombi Nedir
Yoğuşmalı Kombi Nedir

Yoğuşma Teknolojisi Nedir ?

Yanma sonucu ortaya çıkan atık baca gazı içindeki su buharında yüksek miktarda gizli ısı enerjisi bulunmaktadır.
Kalorifer devresinde kullanılmış ve üzerindeki ısıyı ortama aktarmış olan kalorifer devrei dönüş suyu, özel olarak tasarlanmış paslanmaz çelik eşanjör içindeki su buharıyla karşılaşır ve su buharı bünyesinde bulunan ısı enerjisini kalorifer devresindeki dönüş suyuna aktarır.

Yoğuşmalı Kombi Nasıl Olur ?

Yoğuşma Teknolojisi

Çevreye Duyarlı

Yoğuşma teknolojisi sayesinde yakıt enerjisinden maksimum düzeyde yararlanılmakta; böylelikle verim arttırılmakta ve ortama yayılan N0x , Co emisyon oranları azaltılmaktadır.

Çevre Dostu Yoğuşmalı Kombiler

Çevre Dostu Yoğuşmalı Kombiler – ECA

 

23 Yorumlar

 • Yoğuşmalı kombiler en basit haliyle hermetik kombilerin turbo takılmışı diyebilir. Tamamen aynı mantıkla çalışmalarına ilaveten yoğuşma ünitesi içeren kombi cihazlarıdır.
  Yoğuşmalı mı yoksa konvansiyonel-hermetik cihaz mı seçimi yaparken öncelikle ihtiyaçların belirlenmesi çok önemlidir. Yoğuşmalı kombi hermetik kombiden iyidir gibi bir yanlış algı var maalesef. İhtiyacınız ve kullanım alanınız yoğuşmalı kombiye uygun ise uygun güçte ve özellikte bir yoğuşmalı kombi seçimi ile uzun vade de doğalgaz tasarrufu, verimli ısınma ve uzun ömürlü kullanım sağlayabilirsiniz.

 • yoğuşmalı kombiler normal kombilerin aksine, doğalgazın üst ısıl değerine göre çalışmakta olup 1 m³ doğalgazdan 9200 kcal enerji sağlayarak harcanan doğalgaz aynı olduğu halde 950 kcal / m³ daha fazla enerji elde etmektedirler. bu enerjiyi de atık gazın içindeki su buharını yoğuşturarak ortaya çıkarırlar.

  • Merhaba Görkem Bey; Yoğuşmalı Kombiler Çalışma Prensibi Gereği 120 Metrekare Üzeri ve 10-12Metre Radyatörden Sonrası İçin Kullanıma Amacına Uygun Olacaktır. Yani Sadece Kombinin Yoğuşmalı Olması Tasarruf Etmenizi Sağlamaz Radyatörlerin,Tesisatın ve Kullanılan Boru Çapları Dahi Isınma Kalitesi ve Faturaya Etki Eder.

 • Merhabalar, bu güzel yazı için teşekkür ederim. Olması gerektiğinden yalın ve sade olmuş bu tür yazıları internette gördükçe gözlerimiz yorulmadan okuyabiliyoruz.

 • Merhabalar, yazı çok net ve anlaşılır şekilde yazılmış. Günümüzde internet siteleri gerçekten internet çöplüğüne dönmüşken bu kadar sade ve net bir şekilde açıklanmış yazı okumak zevkliydi.

  Teşekkürler, bu güzel bilgiler için.

 • Uzun zamandır duyarım yoğuşmalı kombi nedir ? sonunda yoğuşmalı ne demektir teknik detayları nelerdir hepsini öğrenmiş olduk. Kombi alırken bu söylediklerinizi dikkate alacağım.

 • merhabalar yoğuşmalı kombiler tasarruflumudur. bilginiz var ise tasarruf ve uygun olan kombiler hangisidir. şimdiden teşekkürler.

 • Merhabalar, bu güzel içerik için çok teşekkür ederim. Hem akıcı hem bilgilendirici hemde sıkıcı değil ayriyeten reklamlarla da doldurulmamış.

  Başarılarınızın devamını dilerim.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button