Maltepe

Maltepe Baymak Kombi Servisi – 0216 370 36 32

Kombi Bakımı
Kombi Arıza

Maltepe’deki Güvenilir Kombi Servisiniz

Kombinin kelime karşılığı kat kaloriferidir. Ancak kat kaloriferi olarak ısıtırken aynı zamanda bir şofben işlevi yaparak su ısıtılmasını da sağlayan küçük kalorifer kazanıdır. Bu sebeple kombi sadece kışları ısınmak için değil yazında sıcak su ihtiyacının sağlanması için büyük bir gereksinimdir. Doğru kombiyi uzun yıllar kullanmak içinde iyi bir kombiye sahip olmak, öncesinde detaylı araştırma yapmak gerekir.

Kombi cihaz olarak duvara asılan küçük, sessiz çalışan ve bağımsız bir şekilde ısı üretebilen cihazdır. Kombinin en büyük avantajı tabii ki bireysel ısıtma sağladığı için yaktığınız kadar ödeme yapmanızdır. Sıcak su için ayrı bir cihaz almak zorunda kalmamanız da ekonomik açıdan oldukça önemli bir avantajdır ve kesintisiz su alımını sağlar. Artık tek daireden daha fazla alanlar içinde kullanılsa da en yaygın kullanım şekli bireysel olanlardır.

Kombinin çalışma prensibi tıpkı bir şofben gibi içerisinde bulunan bakır borularda sirküle olan suyu eşanjör ile ısıtılmasına dayanır. TSE standartlarına göre üretilen kombiler yüksek güvenlik önlemi ile çalışırlar. Gazın geri tepmesi, suyun çok ısınması, alev sönmesi ya da kışın donma, gaz kaçağı gibi olabilecek olumsuz durumların önüne geçildi. Maltepe Baymak Kombi Servisi ile kombi hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilir merak ettiklerinizi öğrenerek kombi seçimi yapabilirsiniz.

Kombi Kullanımı

Kombi kullanımı, alırken seçtiğiniz kombinin türüne göre farklılık gösterebilir. Maltepe Baymak Kombi Servisi ile kombi alırken nelere dikkat edeceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Öncelikle cihazın kapasitesi ile kullanım alanınızı karşılaştırarak cihazın sizin kullanımınıza uygun olduğu öğrenilmelidir. TSE sertifikasına sahip ve sektörde iyi bir yere gelmiş olan firmayı seçmekte büyük fayda vardır. Bacalı, yoğuşmalı ve hermetik kombi çeşitlerinden kullanımınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

Kombinin farklılıkları sizin için hangisinin konforlu ve uygun olduğunu belirlemeye kalmıştır. Bacalı olan kombiler için bulunulan binada baca sisteminin kurulu olması gerekir. Bacalı kombilerde atık gaz sistemi için fan kullanılmaz, bacadan uzaklaştırılır. Hermetik kombi atık gazı fan yardımıyla uzaklaştırır. Sıklıkla tercih edilen ve adını daha fazla duyduğunuz yoğuşmalı kombilerde ise atık gazın içerisinde su buharı yoğuşur ve bacadaki gaz sıcaklığını düşürerek daha çok verim sağlayıp, enerji kazanır. Daha az maliyetle yüksek verim isteyenler için oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Kombi Bakımı

Maltepe Baymak kombi servisi sayesinde periyodik kombi bakımlarınızı zamanında yapabilirsiniz. Uzman ve tecrübeli ekiplerin yapacağı en az 6 ayda bir kombi bakımı oldukça yüksek performans ve sıfır sorunla kombiyi kullanmanızı sağlar.

Yetkili belgeye sahip teknik ekip sayesinde kombinizi uzun yıllar ilk günkü gibi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda personel arıza içinde sizinle iletişime geçip sorunun neden kaynaklandığını kısa sürede çözüp size bilgi verebilir.

Kombi bakımı kombinin çeşidine göre farklılık gösterse de genel olarak yapılan işlemler şöyledir;

  • Cihazdaki sıcak su ve kaloriferin yanma durumu kontrol edilir,
  • Toz kontrolü yapılır ve gerekli görülürse temizlenir,
  • Yanma odasındaki brülör temizliği yapılır,
  • Elektronik bağlantılar kontrol edilir,
  • Baca ve fan kontrolü yapılarak temizliği sağlanır,
  • Bar basıncının seviyesi ayarlanır ve genleşme tankı kontrolü sağlanır.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button