Hizmet Bölgelerimiz

Kombi Petek Temizleme – 0216 370 36 32

Petek Temizliği
Petek Temizleme

Petekleriniz uzun yıllar boyunca suyu sirküle ederek evinizin ısınmasında büyük rol oynamaktadır. Sürekli ısınıp-soğuyarak ve ısı transferi yaparak çalıştığı için, içindeki kapalı devre su zamanla kirlenmektedir ve kronozyona uğramaktadır. Bununla birlikte çamurlaşma kıvımına gelen su ağırlaşmaktadır. Bu durum hem kombinizin evinizi ısıtmak için daha fazla enerji harcamasına, ve peteklerinizin de tam ısınmamasına alt kısımlarının soğuk kalmasına neden olmaktadır.

pendik-petek-temizliğiFaturanız Çok Eviniz Azmı Isınıyor

Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Petek temizliği daha öncelerde insanların kış sonunda kullanılan sobaların bacalarını temizlediği gibi, petekleri tek tek sökerek yıkamasıyla yapılıyordu. Ancak bu iş çok zahmetli ve evin kirlenmesine neden oluyordu.Şuan piyasada bu iş için kullanılan makineler ile bu işi yapan firmalar ve kombi servisleri tarafından yapılmaktadır. Tüm petekleriniz sökülmeden eviniz kirlenmeden ve daha az zahmetle, herhangi bir peteğinize bağlanan basınçlı yıkama makinesiyle tüm petekleriniz tek tek yaklaşık 6 bar basınç uygulanarak temizlenmektedir.

Petek Temizliğinin Zararı Var mıdır ?

Petek temizleme işlemi her yıl yapılması zararlıdır. 3 yılda bir kez kombi bakımıyla birlikte yaptırmanız tavsiye edilmektedir. Peteklerizin içinde dışındaki gibi krozyonu kireçlenmeyi ve paslanmayı engelleyecek bir boya/astar olmadığı için sürekli yeni su peteklerinizin küflenmesine ve ömrünün azalmasına neden olur.

Kimyasallı Petek Temizliği Zararlı mıdır?

Sorunun cevabı kullanılan kimyasala göre değişmektedir. Piyasa da ev temizliğinde kullanılan porçöz benzeri kimyasallar ile temizlik yapan firmalar vardır dikkat etmelisiniz. Ve bu kimyasalların hem kombinize hemde peteklerinize zararı vardır. Ancak kaliteli bu iş için özel kimyasallar kullanıldığı takdirde,  ve temizlik sonrasında nötrleme işlemi yapıldığı takdirde peteklerizin tamamen temizlenmesinde yararlıdır. Emin olamıyorsanız kimyasalın kalitesinden petek temizliği yaptıracağınız firmadan sadece su ile temizlik yapılmasını isteyebilirsiniz.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button