Kadıköy

Kadıköy Baymak Kombi Servisi – 0216 370 36 32

Kombi Bakımı
Kombi Arıza

Kadıköy Baymak Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi kış aylarında evdeki soğuk havanın etkilerini kırmayı sağlayan bir cihazdır. Çok eskilerden beri kullanılan sobanın daha da geliştirilmiş hali olan kalorifer ısısı bu cihaz yardımıyla gelmektedir. Bilindiği gibi kişiler evlerindeki sıcaklık farkını ortadan kaldırmak için mutlaka bir ısıtıcıya sahip olmalıdır. Özellikle ülkemiz gibi orta kuşakta yer alan ve dört mevsimi belirgin yaşayan yerlerde mutlaka ısıtıcının sürekliliği esastır. Yaz aylarında sıcak su ihtiyacını karşılayan kış aylarında ise evdeki soğuğu sıcak havaya çeviren kombiler her sene düzenli olarak b akım yapılması gereken ürünlerdir. Kombilerin sürekli olarak kış aylarında su devir daimi yapması onların içerisinde kireç ve diğer su ile birlikte gelen yabancı maddeleri biriktirmesi olarak bilinir. Aynı zamanda her zaman uyun akış hızı da aynı olmadığı için değişen basınç durumları ister istemez kombinin çalışma durumunda etki gösterir. Çünkü kombiler gelen basınçlı suyun basıncının artması ya da azalması halinde değişken basınçtan etkilenmemek adına kendini dinlemeye alarak size arıza kodu verecektir. Bu kombinin içerisindeki birçok aleti bozabileceğinden mutlaka basınç dengesi kurulmalıdır. Bunu yapmak için öncelikle Baymak markalı kombinizin nasıl basınç ayarının dengeleneceğini öğrenmelisiniz. Kadıköy Baymak Kombi Servisi basınç ayarlama ve denge kurma işlemlerini hem bizzat yapacak hem de sizlere bunun nasıl yapılacağını gösterecektir.

Kadıköy Baymak Kombi Servisi Parça Değişimi

Cihazlar üretilirken özellikle bir marka adı altında üretilmişse üretimde mutlaka çeşitli püf noktalar bulunur. Bu tip cihazların arızalanması durumunda servis dışında başka tamir işlemlerinde de yeterince sonuç alınamamasının nedeni budur. Çünkü üretilen ürün her ne kadar aynı olursa olsun farklı marka adı taşıyorsa ekipmanı oluşturan tüm paraların farklı yerlerde bulunma ihtimali olacaktır. Sıradan tamirciler arıza yapan bir kombinin arıza kodundan hangi parçasının etkilendiğine kadar hiçbir şeyi anlamayabilirler. Çünkü o markanın kombi özelliklerini ve yapım aşamalarını bilmemeleri yanlış müdahale etmemelerine açık ortam hazırlar. Bunun yerine servis çalışanları ile üretilen marka kombinin nasıl tamir edileceği, hangi parçadan sorunun kaynaklandığı ve ekranda görülen kodun hangi arızayı işaret ettiğini anlamak ancak eğitim almış olan servis elemanlarının işidir. Kadıköy Baymak Kombi servisi çalışanları her türlü Baymak kombi ürünlerinde eğitim almış ve tamirat, arıza, bakım gibi durumlarda nasıl müdahale edileceğini öğrenmiş kişilerdir. Bu kişilerin kombinizin temizliğinden parça değişimindeki ince detaya kadar her şeye dikkat etmeleri gerekecek, aynı zamanda yapılan parça değişim işlemleri de garantili olacaktı. Bilindiği gibi kombilerde arıza yaratan parçanın değiştirilmeden kullanılmaya devam etmesi diğer parçaların da geri döndürülemez şekilde sorun yaratacağının açık kanıtı olacaktır. Bu size hem maddi hem de kombi kullanımında geri dönülemez bir arıza olarak dönecektir.

Kadıköy Baymak Kombi Servisi Kombi Temizliği

Kadıköy Baymak Kombi servisi her sene içerisinde mutlaka temizlenmesi gereken kombilerin temizliğini son çıkan cihazlar yardımıyla gerçekleştirmektedir. Kombiler uzun yıllar hiç temizlenmeden tabii ki kullanılabilir ama bu aynı zamanda o kombinin ilerde tamamen kullanılamaz olacağının, hatta bunu çok küçük bir hata ile yapacağının garantisidir. Yıl içerisinde parça bakım ve temizliği yapılmayan kombilerde gaz fazla kullanılırken ısı kaybı da yaşanacağından hem elektrik hem de doğalgaz faturalarında beklenmedik bir artış yaşanması muhtemeldir. Aynı zamanda kombinin senede bir kez temizlenmesi doğaya salmış olduğu dumanın zararsız halde kalması ile de yakından ilgili olmaktadır. kombilerin temizliği genellikle yaz aylarında, servisten alınacak olan randevu ile yapılır.

Kombi Servisi         Klima Servisi            Chiller Servisi        

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button