Hasanpaşa

Hasanpaşa Vestel Klima Servisi – 0216 442 27 02

Klima Servis
Klima Servisi

Doğru Klima Kullanımı ile Elektrik Tüketimini Azaltın!

Hasanpaşa Vestel Klima Servisi olarak yaz aylarında sıcaklık rekorlarının kırılmaya başladığı bugünlerde hemen hemen herkes bir klima edinerek sıcaklıklardan kurtulup serinlemek istiyor. Her ne kadar klimalar teknolojik açıdan son derece gelişmiş ve istenilen soğutma özelliklerinin yüksek oranda alınmasını sağlayan cihazlar haline gelmiş olsa da elektrik tüketimleri bakımından pek çok elektronik eşyaya göre daha yüksek tüketim yapıyor olması klima kullanımına gereken özenin artırılması gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır. Bu noktada klimaya sahip olduktan sonra evde veya ofiste alınabilecek önlemlerden farklı olarak öncelikle klima satın alırken tasarrufa yönelik üretilmiş olan klimalara yönelmek gerekmektedir. Bu aşamada Hasanpaşa Vestel Klima Servisi gibi servislerden alınan görüşler doğrultusunda kişiler öncelikle satın alacakları klimanın A+ ve üstü bir sınıfta yer almasına dikkat etmelidir. Bu elektrik tüketimlerini çok daha ideal bir noktaya getirecek ve verimliliği artıracaktır. Diğer alt sınıf klimalardan pahalı olmasına rağmen bu tür klimaların tercih edilmesi sağladığı enerji tasarrufundan dolayı uzun vadedeki klima kullanımlarında kişilerin yararına sonuçlar doğuracaktır. Sınıftan farklı olarak bir de klimalarda inverter teknolojisinin bulunup bulunmadığına dikkat edilebilir. Bu teknoloji sayesinde klima ortam sıcaklığına göre otomatik olarak soğutma özelliklerini artırıp azalttığı için daha verimli bir kullanım sağlar.

Vesteli Klima Servisi

Vestel Klima Servisinde Yılların Tecrübesi  ;

  • Klima Servisi
  • Klima Bakımı – Onarımı
  • Klima Montaj – Yer Değiştirme
  • Klima Aksesuar – Yedek Parça

Klima Kullanılan Alanda Tasarruf için Yapılabilecekler

Elektrik tasarrufu noktasında bir sonuç elde edilmek isteniyorsa kişilerin klimadan önce vantilatör gibi araçlarla serinlemeye ağırlık vermesi gerekmektedir. Bununla birlikte klimaların kullanımında çok daha serin alanlar yaratmak isteyen kişiler çok düşük sıcaklıklarda klimaları kullanabiliyor. Ancak 25 C sıcaklıkta klimanın kullanılması oldukça ideal bir kullanım sağlar. Klima kullanan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta havanın sıcaklığına uygun şekilde klima kullanımlarını şekillendirmeleridir. Bu gece ve sabah saatlerinde odaların havalandırılması şeklinde gerçekleşirken günün sıcak vakitlerinde ise kapı ve pencerelerin kapalı tutulması ile gerçekleşir. Hasanpaşa Vestel Klima Servisi tarafından yapılan kurulumlar da son derece önemlidir. Klimanın kurulumunun yapıldığı yerin de verimliliğe olumsuz yönde etki etmeyecek bir yapıda olması gerekmektedir. Servisin uzman personelleri sayesinde bu türden ihtiyaçların karşılanması mümkün olabiliyor. Klima kullanımının verimliliğini artırmak için ortama sıcaklık veren araçların da kapatılması gerekmektedir. Örneğin, birden fazla bilgisayarın veya başka elektronik aletin çalıştığı bir ofis ortamında ortama ısı yayan bu cihazlardan dolayı daha sıcak alanlar elde edilecektir. Son olarak klimaların tamamen kapalı ortamlarda daha iyi performans gösterdiği düşünüldüğünde klima kullanılan alanın yalıtımlı olmasına özen gösterilmelidir. İzolasyonlu bir alanda klima çok daha kısa sürede ve yüksek şiddette ortamı serinlendirme şansına sahip olacaktır.

Klimayı Nasıl Kullanmalı?

Hangi klimanın seçildiği, bunun ne şekilde ve nasıl kurulduğu kadar önemli olan bir başka detay da klimanın tasarruflu bir şekilde kullanılması ile ilgili olmaktadır. Öncelikle klimaların en iyi performansta çalışıyor olduğundan emin olmak adına mutlaka Hasanpaşa Vestel Klima Servisi tarafından periyodik olarak yapılması beklenen kontrollerin yapılmasına özen gösterilmelidir. Bu sayede klimalar temizlenmiş filtreleri ve sistemleri ile daha etkin şekilde soğutma yapabilirler. Buna ek olarak klimanın derecesinin bir birim düşürüldüğünde elektrik tüketiminin de yaklaşık yüzde 10 kadar artacağı bilinmelidir. Özellikle eve ya da ofise yeni gelinen zamanlarda kısa sürede soğuk ortamlar elde etmek için yapılan bu tür uygulamalardan kaçınılmalıdır. Bu noktada klima satın alırken otomatik olarak çalışma özelliğine sahip olan ya da akıllı teknolojilerle uzaktan mobil cihazlar tarafından yönetilebilen klimaların tercih edilmesine ağırlık vermek gerekmektedir.

Hizmet Verdiğimiz Diğer Markalar ; 

Mitsubishi, General, Sharp, Midea, Samui, Sigma, Tronic, İklimsa, Panasonic, Denki,General Electric, Zen, Airfel, Alarko, Arçelik, Ariston, Baymak, Beko, Bosch, Carrier, Cartel, Daikin, Demirdöküm, Diamond Electric, Electra, Electrolux, Fuji, Fujitsu, Goodman, Gree, Haier, Hicon, High Life, Hitachi, LG , Mitsubishi Electric, Daylux, Rubenis, Samsung, Sanyo, Siemens, Toshiba, Trane, Chiller, Arçelik, Westinghouse, McQuay, York, Aura markaları için klima bakım, klima onarım, klima tamir,klima montaj hizmeti veriyoruz

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button