Hasanpaşa

Hasanpaşa Beko Klima Servisi – 0216 370 36 32

Klima Servis
Klima Servisi

Klimanız Bütçenizi ve Sağlığınızı Tehdit Etmesin

Temiz havalı, sıcaklığın ve nemin dengede olduğu ortamlarda insanların daha rahat hissetmesi, özellikle yaz aylarında klima kullanımının artmasına neden oluyor. Ancak klima kullanırken bazı noktalara dikkat etmediğiniz takdirde sağlığınızı kaybedebilir veya bütçenizin sarsılmasına neden olabilirsiniz.

Hasanpaşa Beko Klima Servisinde Yılların Tecrübesi  ;

 • Klima Servisi
 • Klima Bakımı – Onarımı
 • Klima Montaj – Yer Değiştirme
 • Klima Aksesuar – Yedek Parça

Güvenli ve tasarruflu bir kullanım için Hasanpaşa Beko Klima Servisi olarak aşağıdaki hususlara özen göstermenizi önermekteyiz:

 • Size en uygun klimayı seçerken, daha az enerji tüketen A+ ve üstü klimaları tercih edin.
 • Klimanızın büyüklüğünün enerji tüketimi için önemli olduğunu göz önünde bulundurarak ortama uygun büyüklükte klimalar tercih edin. Bu konuda, Beko’nun sunduğu kaliteli ve uygun fiyatlı seçenekleri değerlendirmenizi öneririz.
 • Klimanızın gaz kaçağı olmayacak bir ortama ve uygun voltaj değerindeki bir güç kaynağına monte edilmesini sağlayın.
 • Hava giriş çıkış üniteleri kapanmayacak şekilde konumlandırın.
 • Klimanın elektrik tüketimini artıracağından ani sıcaklık değişimlerinden ve çok düşük/yüksek sıcaklık değerlerinde ve gereğinden yüksek üfleme hızıyla klimanızı çalıştırmaktan kaçının.
 • Tasarruflu bir kullanım için, pencere açma, elektrikli aletleri çalıştırma gibi ortamın sıcaklık değerlerini değiştirecek uygulamalardan kaçının.
 • Klimanızın periyodik bakım ve temizliğini yaptırmayı ihmal etmeyin. Düzenli bakım, hem klimanın performansını artırarak tasarruflu bir kullanım imkânı verecek hem de sağlığınızın bozulmasının önüne geçecektir.

Klima Arızalarının Olası Sebepleri Hakkında Bilgiler

Klimalar, kullanımına dikkat edildiği ve düzenli bakımı yapıldığı sürece her iklim koşulunda istediğiniz sıcaklık ve nemi sunarak rahat ettiren cihazlardır. Ancak zaman zaman kendinizin giderebileceği veya mutlaka usta ellerce müdahale edilmesi gereken arızalarla karşılaşabilirsiniz. Eğer klima bakımı konusunda tecrübeli değilseniz arıza durumunda müdahale etmeden önce servis çağırmanızı öneririz. Hasanpaşa Beko Klima Servisi olarak, Beko klimalarınızla ilgili yaşadığınız sorunlarda destek vermekteyiz.

Klima arızaları elektrik veya mekanik kaynaklı olabilir. Olası bazı arızalar ve nedenleri:

 • Klimanız çalışmıyorsa öncelikle enerji kaynağı, sigorta ve uzaktan kumandayı kontrol edin. Enerji kaynağı takılı ve sigortada da sorun yoksa ve cihaz emergency run modunda çalışıyorsa kumandanız veya cihazın kumanda algılayıcısında sorun vardır.
 • Klimanız çalışıyor fakat yeterince soğutmuyorsa filtresi kirlenmiş veya kaçak kaynaklı gaz eksikli doğru yapılmamıştır.
 • Klimanız yalnızca ısıtma veya yalnızca soğutma yapıyorsa ünite kartı arızalanmış veya üniteler arası bağlantı sağlayan kablolar kopmuştur.
 • Cihazı çalıştırmadığınız halde kendiliğinden devreye giren elemanlar varsa, kartın kendisi veya üzerindeki SSR veya besleme rölesi arızalıdır.
 • Ünite bir süre çalışıp bir süre duruyorsa, cihazınızın filtresi hava akışını engelleyecek kadar dolmuştur veya ortamdaki havalandırma yetersizdir.
 • Soğutma modunda cihazınızın iç ünitesi su damlatıyorsa, iç ünite montajı düzgün yapılmamış, drenaj hortumu doğru çekilmemiş, tıkanmış veya zarar görmüştür.

Klima Montaj ve Tamirinde Servisin Önemi

Klima montajı düzgün yapılsa ve kullanımındaki püf noktalara özen gösterilse dahi zaman zaman klimalara bakım yaptırılması gerekiyor. Klima bakımı uzman kişilerce yapılmadığında çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Klima bakımı sırasında servis elemanları tarafından cihazınızın basınç değerleri, elektrik tesisatı ve bağlantıları kontrol edilmekte ve temizliği yapılmakta gerekiyorsa filtreler değiştirilmektedir. Hasanpaşa Beko Klima Servisi ile uygun fiyata ve uzman kişiler eliyle Beko klimalarınıza düzenli bakım yaptırabilir, arıza durumunda servis desteğinden yararlanabilirsiniz.

Hizmet Verdiğimiz Diğer Markalar ; 

Hasanpaşa Klima servisi olarak Mitsubishi, General, Sharp, Midea, Samui, Sigma, Tronic, İklimsa, Panasonic, Denki,General Electric, Zen, Airfel, Alarko, Arçelik, Ariston, Baymak, Beko, Bosch, Carrier, Cartel, Daikin, Demirdöküm, Diamond Electric, Electra, Electrolux, Fuji, Fujitsu, Goodman, Gree, Haier, Hicon, High Life, Hitachi, LG , Mitsubishi Electric, Daylux, Rubenis, Samsung, Sanyo, Siemens, Toshiba, Trane, Chiller, Vestel, Westinghouse, McQuay, York, Aura markaları için bakım, onarım, tamir,montaj hizmeti veriyoruz

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button