Kadıköy

Erenköy Arçelik Klima Servisi – 0216 442 27 02

Klima Montajı

Erenköy Arçelik klima servisi olarak klimaları daha tasarruflu şekilde kullanılarak elektrik giderlerini en aza indirmek isteyen kişilerin uygulayabileceği bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bunların başında klimanın sıcaklığının doğru rakamda tutulması gerektiği gelmektedir. Pek çok kişi klimanın bulunduğu ortamın çok daha hızlı bir şekilde istenilen hava sıcaklığına ulaşmasını sağlamak amacıyla çok düşük sıcaklıklar belirleyebiliyor. Ancak bu klimanın daha fazla enerji harcamasına sebep olacak ve bu nedenle elektrik tüketimlerinin de yüzde 10’a kadar artmasına yol açacaktır. Erenköy Arçelik Klima Servisi olarak hizmet veren Atak Servis firmamız gerçekleştirdiği periyodik bakımlar sırasında sizleri bu konuda da bilgilendirerek çalışmalarını tamamlamaktadır.

Klima Bakımlarını Kendim Yapabilir Miyim?

Yaz aylarına gelmeden önce en verimli şekilde klimalarını kullanmak isteyen kişiler bakım yapmanın gerekli olduğunu bildiğinden kendi başlarına bu bakımları gerçekleştirmeyi deniyorlar. Ancak bu noktada hatalı işlemlerin yapılması söz konusu olduğu gibi tam bir bakımın yapılması da çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Çünkü Erenköy Arçelik Klima Servisi firmaları tarafından yapılan bakımlardan klimaların görünen kısımlarının ötesinde işleyişleri için en önemli parçalar sayılan yerlerinde de temizlik ve kontroller yapılmaktadır. Servis firması olarak bizler elektrik tesisatlarını, klimaların konumlarını, fanlarının ve filtrelerinin temizliğini, iç bağlantıların kontrolünü ve gaz ilavelerini gerçekleştiriyoruz. Bu sayede çok daha az elektrik tüketen daha verimli çalışabilen klimalara sahip olmak mümkün olabiliyor.

Yazın Klima Kullanılırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kış aylarında ısınmak için kullanılan klimalardan daha çok yaz aylarında serinlemek için klima kullanımları ile karşılaşılmaktadır. Bu noktada öncelikle klimaların çok yüksek sıcaklıklar altında kullanılması gerçekleştirilmeli. Öncelikle vantilatör ve benzeri araçlarla serinlemeye çalışmak klimanın gereksiz kullanımlarını ortadan kaldırmayı sağlamaktadır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta sabah saatlerinde klimanın bulunduğu ortamın havalandırılarak serinletilmesidir. Kapılar ve pencereler gibi dışarıdan güneşi doğrudan alacak olan yerlerin binanın dış kısmından örtü ve tente gibi nesnelerle gölgelendirilmesi de sağlanmalıdır. Erenköy Arçelik Klima Servisi tarafından yapılan bakımların ardından bu tür püf noktalara dikkat edilmesi sayesinde yaz aylarında klimalardan çok daha verimli bir şekilde faydalanmak mümkün olacaktır.

Erenköy Arçelik Klima Servisi,Erenköy Arçelik Klima Bakımı,Erenköy Arçelik Klima Montajı,Erenköy Arçelik Klima Servisleri

Arçelik Dışında Diğer Klimalarınız İçin ;

Klima servisi olarak Sanyo,General,Baymak,Sharp, Midea, Samui, Mitsubishi, Sigma, İklimsa, Panasonic, Denki,General Electric, Zen, Airfel, Alarko, Arçelik, Ariston, Bosch, Carrier, Cartel, Daikin, Demirdöküm, Diamond Electric, Electra, Electrolux, Fuji, Fujitsu, Rubenis, Goodman, Gree, Haier, Beko,Hicon, High Life, Tronic, Hitachi, LG , Mitsubishi Electric, Daylux, Samsung,  Siemens, Toshiba, Trane, Chiller, Vestel, Westinghouse, McQuay, York, Aura markaları için bakım, onarım, tamir,montaj hizmeti veriyoruz.

1 YIL GARANTİLİ HİZMET - PROFESYONEL EKİP - ATEKSERVİSİ ARA

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button