Beykoz

Beykoz Petek Temizleme – 0216 370 36 32

Petek Temizliği
Petek Temizleme

Isınma Sisteminde Etkinlik İçin Temizlik Gerekli

Kombi ile çalışan bir ısınma sisteminde sistemin temel bileşenleri kombi ve peteklerdir. Dolayısıyla etkin bir ısınma gerçekleştirilemiyorsa sorunun kaynağını bu iki bileşende aramak gerekecektir. Gelişen teknolojik olanaklar sayesinde cihazın verdiği arıza kodları ile kombi arızalarının kolayca farkına varılmakla birlikte sorunun petek kaynaklı olabileceği zaman zaman göz ardı edilebilmektedir. Oysa şebeke suyundaki artıkların da etkisi ile kirlenmeye maruz kalan petekler, kombide herhangi bir arıza durumu söz konusu olmasa dahi ısınma verimini düşürmekte ve daha yüksek yakıt tüketimine neden olmaktadır. Konu ile ilgili deneyim ve bilgi sahibi bir ekiple çalışmakta olan firmamıza Beykoz petek temizleme uygulamalarını yaptırabilirsiniz.

Petekler Nasıl Temizlenir?

Peteklerin ısınma verimliliğini düşüren artıklardan arınması ve içerisinde dolaşmakta olan suyun temiz bir hale getirilmesinde bu iş için özel olarak üretilmiş olan makinelerden yararlanılmaktadır. Beykoz petek temizliğiyapan firmamız tarafından kirli suyun uygun bir noktaya boşaltılması ve petek içinin kimyasal özellikli malzemelerle temizlenmesi sonrasında sisteme temiz su kazandırılarak verimlilik artışına katkıda bulunulmaktadır. Uygulama sırasında petek çevresinde kirlenme ve lekelenmeler oluşmaması adına kirli su banyo gideri üzerinden tahliye edilmektedir. Gerek kullanılan malzemelerin kalitesi ve miktarı, gerekse de uygulama için kullanılan temizleme cihazlarının bakımlı ve gelişmiş olması temizliğin süresini ve kalitesini belirleme noktasında etkilidir. Doğru temizlik uygulaması sayesinde petekler temizlenmekle kalmamakta aynı zamanda kirlenme süresi geciktirilmektedir.

Uygulamada Dikkat edilecek Hususlar

Beykoz petek temizliğitalebinizin etkin bir şekilde karşılanmasını hedefleyen firmamız tarafından uygulama titizlikle yürütülmektedir. Bu noktada, uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken hususları şu şekilde özetlemek mümkündür:

  • Temizliğin kısa sürede ve etkili bir şekilde yapılabilmesi için uygun kimyasal malzeme ve cihazlar tercih edilmelidir.
  • Uygulama yapılırken kombi ve tesisat vanaları mutlaka kapalı tutulmalıdır. Bu, peteklerde birikmiş ve temizlenmek üzere harekete geçirilmiş tortuların kombi ve tesisata zarar vermemesi için gereklidir.
  • Radyatörlerin temizliği birbirinden bağımsız olarak tek tek yapılmalıdır.
  • Temizlik için gerçekleştirilen işlemlere petek suyu berrak bir görünüme kavuşuncaya dek devam edilmelidir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button