Beykoz

Beykoz Buderus Kombi Servisi – 0216 370 36 32

Kombi Bakımı
Kombi Arıza

Beykoz Buderus Kombi Servisi Hizmetleri

Kış ayları ülkemizde tüm orta kuşak ikliminde olduğu gibi sert geçmektedir. Bazen soğuk derecesi eksi değerlerde seyretmekte ve bu değerlerin ev içine yansıması da yalnızca birkaç derece fark etmektedir. Ev içerisinin kış aylarında mutlaka ısıtılması şarttır. Bunun için alternatif ısınma şekilleri geliştirilmiştir. Eskiden en fazla kullanılan soba ile ısınma şekli hem kötü kokuya yol açması hem de tehlikeli olması nedeniyle yerini daha zahmetsiz ve sorunsuz ısınma şekillerine bırakmıştır. Kaloriferli sistem ile ısınan sıcak suyun kaloriferden ev içerisine sıcak hava vermesi bu sistemlerin en yaygın kullanılanıdır. Kalorifer evde her odaya döşenmekte ve tüm bağlantı noktaları tek bir güç kaynağına bağlanmaktadır. İşte kaloriferli ısınma sistemindeki o güç kaynağı kombidir. Kombi içerisindeki sistem sayesinde soğuk su giriş kanalından suyu almakta ve doğalgaz yardımıyla suyu ısıtarak sıcak su çıkışından kaloriferlerin içerisine yönlendirmektedir. Bu işlem gerçekleştirilirken suyun içerisindeki kireç oranını ve kaloriferlerde biriken tortuları da kombi temizleme işlemleri ile yok etmek gerekir. Bir kalorifer içerisinde kireç birikmesi kombinin gereğinden fazla ısınması ve gereksiz yere doğalgaz kullanması demektir. Aslında bu kombinin daha çok çalışmasından ziyade ev içerisinde istenen sıcaklığı sağlayamaması ile kapasite üstü bir güç arayışına girişmesidir. Bu da kombi parçalarının gereksiz yere fazladan ısınması ve en küçük bir sıkıntı a bile büyük sorunlara neden olabilmesi anlamına gelir.   Kombi temizliğini zamanında yaptırarak hem arızalardan kurtulur hem de daha az fiyata daha fazla ısınmanın tadını çıkarırısınız. Kombilerinizde üstün hizmet için öncelikle randevu alarak Beykoz Buderus Kombi Servisi yetkililerince evinizde en kaliteli cihazlar ile kombilerinizin çok kısa bir sürede temizlenerek eskisi gibi çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Beykoz Buderus Kombi Servisi Yedek Parça

Kombiler yıl içerisinde sürekli olarak kullanılmaktadır. Özellikle kesintisiz olarak kullanıldıkları kış aylarında çeşitli sorunlar nedeniyle arıza verebilir. Elektriklerin kesilmesi, su basıncının değişik şekillerde artması ya da azalması gibi durumlar kombilerdeki parçaların çok çalışması ya da çalışması gerekenden daha az çalışarak sorun yaratmasının en birinci sebebidir. Kombinin arıza vermesi durumunda o parçanın tamir edilmesi yerine değiştirilmesi gereklidir. Çünkü kombinin uzun süre kullanılması arızaya geçen parçanın daha da fazla yıpranarak diğer parçaları da bozması anlamına gelir. Arıza yaratan parçaları kaliteli ve uzun süre dayanıklı parça temin edebileceğiniz Beykoz Buderus kombi servisi tarafından değiştirebilirsiniz. Buderus kombilerinizin parça değişimlerinde servis elemanlarınca yapılan işlemler markanın yapılış ve parçaları hakkında detaylı bilgiye sahip olan kişilerce yapılması kombinizin ilk alındığı günkü gibi kullanımının devam etmesi demektir. Bu nedenle özellikle parça değişim ve bakımında marka servislerinin rolü çok büyüktür.

Beykoz Buderus Kombi Servisi Arıza Kodları

Kombiler arıza verdiklerinde direk olarak kendilerini dinlenmeye almakta ve ekranlarında hata kodları ile bu arızayı belirtmektedirler. Her model kombinin kodu farklı olabilmekte, ya da aynı kodlar bile kombi özelliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Arıza kodlarının servis yetkililerince bilinmesi mümkündür, bu nedenle kombiniz arızaya geçtiğinde servisten yardım almanız mümkündür. Bazı kodlar su basınç değişimini ya da elektrik sıkıntısını belirtirken bazı kodlar parçalardan kaynaklı olan sorunları belirtmekte ve bu durumlarda acil müdahale gerekmektedir. Beykoz Buderus kombi servisi arıza durumunda kod numaralarına göre en acil olandan itibaren kombinize müdahale edecektir. Arıza durumlarında su basıncının değişkenliği ile ortaya çıkan kodlardan nasıl kurtulacağınızı öğrenmek için öncelikle servis elemanlarından bilgi almalı ve yapılması gereken işlemleri halletmeniz gerekmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button